Inwestycje dla przyszłości – Strefa Aktywności Gospodarczej w Stoszowicach na czele projektów gminy

Gmina Stoszowice widzi w rozwoju przedsiębiorczości kluczową szansę na przyszłość. Obecnie w trakcie realizacji jest drugi inkubator przedsiębiorczości, Strefa Aktywności Gospodarczej w Stoszowicach, który ma przyciągnąć innowacyjnych przedsiębiorców z dziedzin nowych technologii, elektro mobilności i odnawialnych źródeł energii.

Projekt Strefa Aktywności Gospodarczej w Stoszowicach jest jednym z czterech ważnych i strategicznych przedsięwzięć dla Gminy Stoszowice. Całkowita wartość obecnie realizowanych dwóch dużych projektów wynosi ponad 80 milionów złotych. Gmina planuje także duże zadanie wodno-kanalizacyjne w trzech największych sołectwach oraz budowę kolei gondolowej na Twierdzę Srebrną Górę z miasteczka.

Finansowanie tych projektów to nie lada wyzwanie, ale gmina jest gotowa na to zadanie. W ostatnich latach poszukuje środków głównie w programach europejskich i zewnętrznych źródłach.

„(…)musimy szukać tych środków w różnych miejscach. Na dzień dzisiejszy są to środki europejskie, które są nieco trudniejsze w uzyskaniu, ale jak widać skutecznie sobie z nimi radzimy.” Paweł Gancarz podkreśla, że mimo trudności związanych z pozyskiwaniem środków, gmina skutecznie realizuje projekty, co stanowi powód do optymizmu dla przyszłości rozwoju Gminy Stoszowice, mówi:

„To co istotne dla mieszkańców Gminy Stoszowice to to, że te duże inwestycje, duże przedsięwzięcia w perspektywie kilku lat na pewno będą procentowały dużym rozwojem naszej Gminy Stoszowice.”

Podobne wpisy