Na dobre i dla regionu

Budowa Strefy Aktywności Gospodarczej w Stoszowicach w Gminie Stoszowice to wyjątkowy projekt, który cieszy mieszkańców i przyniesie korzyści dla całego regionu.

Katarzyna Ruszkowska – Skarbnik Gminy Stoszowice z dumą podkreśla, że prace nad budynkiem są w toku, a obiekt zostanie oddany do użytku jeszcze w tym roku.

Lokalni przedsiębiorcy już teraz odczuwają pozytywne skutki powstania inkubatora w Budzowie, a Strefa Aktywności Gospodarczej w Stoszowicach przyniesie dodatkowe możliwości rozwoju dla całej społeczności gminy.  Inwestycja wpisuje się w długofalowe cele rozwoju gminy, a także przyczynia się do wzrostu gospodarczego całego regionu.

Jesteśmy teraz w fazie budowy. W tym roku obiekt zostanie oddany do użytku. I przyniesie korzyści nie tylko mieszkańcom naszej gminy, ale całego regionu.” Mówi Katarzyna Ruszkowska.


Klucz do Rozwoju Gospodarczego Gminy Stoszowice

Gmina Stoszowice, podobnie jak inne gminy powiatu ząbkowickiego i kłodzkiego, stawia na pozyskiwanie środków zewnętrznych w celu budowy infrastruktury, ale także tworzenia warunków dla rozwoju gospodarczego.

Marek Ociepa, Radca Prawny Gminy Stoszowice, zaznacza, że Strefa Aktywności Gospodarczej w Stoszowicach, będąca obecnie w budowie, ma służyć przedsiębiorcom zainteresowanym rozpoczęciem działalności gospodarczej.
Ten (budynek) ma z założenia przyczynić się do stworzenia warunków dla przedsiębiorców, którzy będą zainteresowani rozpoczęciem działalności gospodarczej, najlepiej produkcyjnej.”

Wprowadzenie nowej Strefy Aktywności Gospodarczej w Stoszowicach ma przyczynić się do rozwoju gospodarczego Gminy, tworząc nowe możliwości w zakresie bazy podatkowej i lokalnych miejsc pracy. Dzięki inwestycjom, takim jak strefy aktywności oraz źródła energii odnawialnej, gmina zamierza stworzyć korzystne środowisko dla przedsiębiorców i zachęcić ich do działalności na terenie gminy.

Podobne wpisy