Klucz do Rozwoju Gospodarczego Gminy Stoszowice

Gmina Stoszowice, podobnie jak inne gminy powiatu Ząbkowickiego i Kłodzkiego, stawia na pozyskiwanie środków zewnętrznych w celu budowy infrastruktury, ale także tworzenia warunków dla rozwoju gospodarczego. Marek Ociepa, Radca Prawny Gminy Stoszowice, zaznacza, że Strefa Aktywności Gospodarczej w Stoszowicach, będąca obecnie w budowie, ma służyć przedsiębiorcom zainteresowanym rozpoczęciem działalności gospodarczej.

„Ten (budynek) ma z założenia przyczynić się do stworzenia warunków dla przedsiębiorców, którzy będą zainteresowani rozpoczęciem działalności gospodarczej, najlepiej produkcyjnej.”

Wprowadzenie nowej Strefy Aktywności Gospodarczej w Stoszowicach ma przyczynić się do rozwoju gospodarczego Gminy, tworząc nowe możliwości w zakresie bazy podatkowej i miejsc pracy dla lokalnych mieszkańców. Dzięki inwestycjom, takim jak strefy aktywności oraz źródła energii odnawialnej, gmina zamierza stworzyć korzystne środowisko dla przedsiębiorców i zachęcić ich do działalności na terenie gminy.

Podobne wpisy